Polska szkoła chujowego plakatu

 

Zawsze mnie wkurwiały. Tanie, chujowo zrobione, bez pomysłu, kolorystyka wzięta z kwasowych wizji, mordy powyginane i debilne napisy. Polska szkoła plakatu upadła już lata temu, i choć niegdyś tworzyła dzieła sztuki, dziś nie tworzy prawie nic, a jeśli już, to jest to artystyczny bełt, nie mający nic wspólnego z tym, co ma prezentować. Ani tym bardziej z poziomem jaki prezentował polski plakat niegdyś.

Co więc tak mocno ssie pałeczkę? Układ graficzny? Czcionki? Mordeczki z fabryki TVN? To na pewno też. Głowiłem się jednak, co jest tym jednym czynnikiem, który wkurwia mnie na plakatach polskich filmów, w szczególności komedii. I udało mi się go znaleźć tutaj.

GDZIE TŁO DO CHUJA?! Co się stało, wyjebało w świat? Skończyły się kolory w studiu, że fotki nie można na innym tle zrobić?
Polscy graficy albo mają problemy z postrzeganiem kolorów, albo pracują na Photoshopie -2, lub też, co najbardziej prawdopodobne, odstawiają totalną chujóweczkę za ładne pieniążki, że sobie tak ładnie zdrobnię wszystko.
Panie Mareczku, plakacik gotowy?
„O kurwa zapomniałem, dobra chuj, lecimy na przypał”
Tak tak, już wysyłam PSD za 10 minut!
JEBIEMY 3 WARTWY, RYJ TEGO TUTAJ, TĄ DUPĘ TUTAJ, TEN CHUJEK TUTAJ, TŁO EMMM TŁO TŁO TŁO EEMMM.. dobra, jebać, to komedia, może być białe, JESZCZE NAPIS! Kolor.. em białe tło.. no to czerwony albo różowy, WYSYŁAM!

Skąd ta popierdolona tendencja na białe, chujowo puste tło? Skąd ta pojebana moda zapychania plakatu napisami? Gdzie podziała się skromność, prostota, minimalizm, tak bardzo popularny dziś na zachodzie? Nie można zrobić ładnego napisu na dole plakatu z hasłem filmu? Nie, trzeba PRZYPIERDOLIĆ WIELKIMI KURWA LITERKAMI, napis idący przez pół ryja głównego bohatera. Zasłońmy wszystko pizdu, i tak każdy wie kto to jest, w końcu klepiemy te same mordy od paru lat. Żal pe el, i to z białym tłem.

Żeby nie być gołosłownym, że kiedyś było lepiej, polecam przejrzeć galerię by uświadomić sobie, jak utalentowanych artystów mamy i mieliśmy w kraju. Warto.

Grzegorz Barański

14.11.2016 10:13

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy.

Wgraj plik


Prześlij plik z komputera.
Niniejszym potwierdzasz, że posiadasz wszelkie niezbędne prawa do publikowanych przez Ciebie materiałów. W przypadku gdy dojdzie do złamania przez Ciebie praw osób trzecich lub publikowane materiały będą szkodliwe dla dzieci, zastrzegamy sobie prawo ich usunięcia w każdym momencie.

Zrób zdjęcie


Edytuj wideo


Dodaj komentarz


Zgłoś komenatrz


Czy naprawdę chcesz zgłosić ten komentarz jako nieodpowiedni?


cancelaboheader


cancelabotext


SzukajSubskrybuj kanał


Otrzymujesz powiadomienia o publikacji nowych filmów.Czy na pewno chcesz to usunąć?

zaloguj się na urządzeniu mobilnym


Odwiedź