Kroniki deszczowe vol2

 

Ciężko mi nawet usiąść do pisania felietonów. Niby jakieś fajne niusy w polityce, ale bez większych sensacji. Stary celebryta chyba wziął ślub, ale w sumie nikt nic o tym nie wie, jakieś helikoptery i coś tam z nimi jest nie tak, za granicą wybory między kłamliwą, sprzedajną ale wytrawną politycznie suką, a totalnym kretynem, który najchętniej otoczyłby USA murem i strzelał do latynosów. W sumie też mają śmiesznie.

Nie mam ciągle hajsu, bo wypierdalam go na głupoty tak debilne, że głowa mała. W ogóle jestem debilem jeżeli chodzi o oszczędzanie. Nie umiem przekroczyć wartości 100 złotych żeby mnie już paluszki nie swędziały by tylko wyjebać hajs na jakąś chujnie. 70% budżetu miesięcznego schodzi mi na alkohol. Ale jakoś trzeba żyć. I jeszcze te jebane opłaty na allegro, co za żyły nieludzkie, ostatni grosz kurwa wyduszą. I chuj mi z tego podświetlania, jak i tak nikt nie kupuje.

Jedyna radość życia to fakt, że seriale wróciły po przerwie letniej i jest co oglądać. Flash znowu chce zaliczyć swoją siostrę, American Horror Story stara się udowodnić, że nie ssie jak poprzedni sezon, Peter Griffin jest coraz głupszy i to w negatywnym sensie, Westworld zdaje się być obietnicą w końcu czegoś ambitnego no i zostaje Teoria Wielkiego Podrywu (za tą nazwę ktoś powinien dostać wyrok), który niebawem będzie serialem o starych parach, a nie nerdach prawiczkach. Szkoda, że w moim życiu nie dzieje się tyle ile w serialach. Żadne Ufo nie chce mnie porwać, żaden duch opętać mi komputera, no ni chuja. Nic.

W pracy po staremu, niby jakieś ekscesy, dramaty, opera mydlana, że chuj widać. A potem szarość i szarość. Chyba kupię Xboxa, bo nie wytrzymuję już. Pewnie rzucę go w pizdu po 2 miechach i zacznę się ciąć. W końcu kiedyś trzeba zacząć. W ogóle kurwa oficjalnie zaprzestaję poznawania nowych ludzi. Starałem się, naprawdę. Chciałem, próbowałem, byłem miły i fajny, otwarty i nie byłem chamem. No ale nie da się. Co człowiek to debil. Albo zjebane poglądy, albo przeszłość tak barwna, że więcej wyczytam z rolki papieru toaletowego, albo twarz tak oryginalna że muszę zakładać ciemne okulary by nie dostać ataku epilepsji od błyskającej co 2 sekundy brzydoty.

Nie wychodzę już nawet na miasto, bo nie mogę znieść tego co widzę. Pomijając brak hajsu, nie jestem w stanie wysiedzieć w pubie czy kawiarni dłużej niż godzinę. Jak słyszę po raz enty, że 'Muzyka Taco Hemingłeja" ma ukrytą głębię i niejasny ale przenikliwy przekaz, to dusza ma wije się z cierpienia w łańcuchach świadomości, a lodowe serce krwawi jadem. Stałem się tak bardzo ohydnym odbiorcą, tak bardzo zdegradowanym w wymiarze tolerancji, że nawet opowieść o tym, że ktoś jadł obiad działa na mnie podkurwiająco. Chyba wariuję, któż to wie. I jeszcze to pytanie: kiedy będzie Piątek III. Śmieszyło mnie to, potem męczyło, a teraz zwyczajnie żenuje. Jak można w ogóle jeszcze mówić o tym filmie? Nakręciłem ten szajs ponad 10 lat temu, od tego czasu zrobiłem w chuj innych rzeczy, ale jedyne czego chcą ludzie to PIII. A jak go dostaną, to dopiero się naczytam jaki to jestem chujowy. Moje życie jest usłane różami i ciepłym gówienkiem.

Studiów chyba nigdy nie skończę. Jak pomyślę, że będę musiał niedługo wrócić do sal wykładowych, i to w weekendy, to rozważam wycięcie sobie kawałka mózgu by tylko dostać się na rytmikę. Rozkładasz kocyk i jazda. Przynajmniej nie trzymają cię do 20:00 na wykładzie traktującym o rzeczach, które wydarzyły się 500 lat temu. Z całym szacunkiem do historii ale CHUJ MNIE TO OBCHODZI. Niestety.

Dziś 40 minut męczyłem się z ustawieniem dźwięku 5.1 w Windowsie 10. Jestem debilem. Informatycznym głupcem, dzieckiem przeszłości, nieporadną technologicznie sierotą naszych czasów. Jak tak dalej pójdzie to będę miał problemy z wyłączeniem komputera.
Ja nie wiem, może to jesienna depresja? Brak słońca? Albo witamin? Może po prostu już mam tak mocno wyjebane na wszystko, że doszedłem do granicy ostatecznej, za którą nie ma już nic.

Wróciłem do wykonywania fotografii na aparacie analogowym. Wiecie, takim mechanicznym, bez zasilacza i silniczków, które ustawiają Wam ostrość. Takie coś z filmem z tyłu, na którym nie da się zrobić 500 fotek jednego dnia. Nie no, wiem że nie wiecie, aparat bez baterii to dla większości czytających dziś artefakt z muzeum. A czarno-biała klisza to przedmiot nie mający sensu (na chuj skoro można zrobić desaturate jednym przyciskiem). Jeszcze brakuje żeby te hipsterskie skurwysyny się do tego przyssały. Niech się trzymają cyfrówek, oby żadnemu z nich nie chciało się bawić w fotografię tradycyjną. Wtedy już nic nie zostanie dla mnie z tego świata. Zabrali mi już sushi, piwo nad Wisłą i shishę.

Chyba powoli czas się kłaść do grobu.
Albo kupić zapas witaminy D.

Grzegorz Barański

14.10.2016 13:05

Komentarze

ramzesmt, 24.10.2016 12:05
Dokładnie. Zgadam się z komentarzem poniżej.
Człowiek1989, 20.10.2016 11:24
Zapomniałeś dodać że ludzie też chcą :P Czarnych Owiec !!! . Świetny felieton

Wgraj plik


Prześlij plik z komputera.
Niniejszym potwierdzasz, że posiadasz wszelkie niezbędne prawa do publikowanych przez Ciebie materiałów. W przypadku gdy dojdzie do złamania przez Ciebie praw osób trzecich lub publikowane materiały będą szkodliwe dla dzieci, zastrzegamy sobie prawo ich usunięcia w każdym momencie.

Zrób zdjęcie


Edytuj wideo


Dodaj komentarz


Zgłoś komenatrz


Czy naprawdę chcesz zgłosić ten komentarz jako nieodpowiedni?


cancelaboheader


cancelabotext


SzukajSubskrybuj kanał


Otrzymujesz powiadomienia o publikacji nowych filmów.Czy na pewno chcesz to usunąć?

zaloguj się na urządzeniu mobilnym


Odwiedź