Zakaz kołczingu

Gdy robiłem risercz do scenariusza jednego z odcinków Ponków na temat kołczów, straciłem przedni płat czołowy, dokładnie jak mówił Kołcz Majk. Straciłem nie tylko płat, ale i szacunek do ludzi, którzy korzystają z usług tych szarlatanów. Zawsze miałem kołczów za łasych na hajs wariatów żerujących na naiwności ludzi, ale teraz nie mam nawet litości dla ich klientów.
Jakim trzeba być człowiekiem żeby uwierzyć w takie brednie? W to, że wszystko jest zależne od Ciebie? Wiadomo, że zmiana na lepsze wymaga pracy nad samym sobą. Chcesz mieć mięśnie to napierdalasz ciężary. Ale jak nie masz ręki to mięśni nie będzie. I to jest prawda, którą trzeba mówić ludziom. Kołcze natomiast wciskają tezy, jakoby możesz tą rękę sobie wyhodować na nowo. Wystarczy chcieć.
Idziesz ulicą, chodnikiem. Nagle na oblodzonej drodze koleś traci panowanie nad autem i wpierdala się w Ciebie, miażdżąc Ci nogi. Nie chodzisz. Idziesz na szkolenie motywacyjne. Ktoś Ci mówi, że twojego chodzenie jest zależne tylko i wyłącznie od Ciebie. Chcieć znaczy móc. Czyli w sumie sam sobie połamałeś te nogi. Wystarczyło nie chcieć mieć połamanych nóg. Przecież wszystko zależy od Ciebie. Kurwa no, czy nikt nie widzi pojebanej logiki tych ludzi?
W życiu tak naprawdę niewiele zależy od nas. Nie mamy wpływu na pogodę, na losowość zdarzeń, na przypadki. Można pracować nad samym sobą i wierzyć, że ciężką pracą będzie się kiedyś milionerem, który będzie obracał ciężkim hajsem na giełdzie. Ale jeżeli nie umiesz liczyć, to choćbyś 15 lat uczył się o finansach, gówno z tego będzie. Ale przez te 15 lat będziesz płacił komuś za wmawianie Ci, że jedyne co musisz robić to CISNĄĆ.
W ogóle to magiczne ciśnięcie, co to znaczy do chuja? XD Cisnąć to można sztangę, jak bierzesz na klatę. Mam całe życie cisnąć? Kiedy mam mieć czas żeby z tego życia korzystać? To wmawianie ludziom, że każdą minutę życia musisz poświęcić na coś, na robienie czegoś. Czyli non stop zapierdol. Czemu kołcze nigdy nie mówią: "ciśnij książkę, czytaj jak najwięcej!" Nie. Masz cisnąć iluzoryczne... no właśnie kurwa, CO? xD
Kołczing jest mentalnym ruchem antyszczepionkowców. Robi więcej złego niż dobrego. Ale naiwni zawsze się znajdą. Łatwiej jest słuchać o możliwościach, których się nie ma, niż faktycznie zająć się tym, do czego ma się talent. Bo nawet największy debil coś potrafi. Choćby pisać takie felietony :D
Grzegorz Barański

 

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy.

Wgraj plik


Prześlij plik z komputera.
Niniejszym potwierdzasz, że posiadasz wszelkie niezbędne prawa do publikowanych przez Ciebie materiałów. W przypadku gdy dojdzie do złamania przez Ciebie praw osób trzecich lub publikowane materiały będą szkodliwe dla dzieci, zastrzegamy sobie prawo ich usunięcia w każdym momencie.

Zrób zdjęcie


Edytuj wideo


Dodaj komentarz


Zgłoś komenatrz


Czy naprawdę chcesz zgłosić ten komentarz jako nieodpowiedni?


cancelaboheader


cancelabotext


SzukajSubskrybuj kanał


Otrzymujesz powiadomienia o publikacji nowych filmów.Czy na pewno chcesz to usunąć?

Kontrola Chromecast


zaloguj się na urządzeniu mobilnym


Odwiedź