Dlaczego nie mam prawa jazdy? 10 powodów!

To pytanie jest mi zadawane nagminnie i zawsze z takim samym wyrazem twarzy – lekkiego zainteresowania, pomieszanego z niedowierzaniem i lekką ironią, jak gdyby ktoś nie do końca mógł uwierzyć, że to prawda i robię sobie jaja, ale zakłada też, że to jednak prawda i że jestem cofnięty umysłowo. Generalnie najczęściej odpowiadam: za często lubię się napić dlatego nie robię prawka. Prawda jest nieco inna, dlatego wypunktuję ją dla dobra przyszłych pytających (i swojego zdrowia psychicznego).
1. Nie lubię jeździć samochodem. Nie jara mnie to. Wolę być pasażerem, patrzeć przez okno, myśleć sobie o innych rzeczach i słuchać radia. Nie lubię się skupiać podczas jazdy byle tylko nie wjebać się w kogoś na pasach.
2. Nie mam pracy, która wymaga ode mnie posiadania auta. Gdybym był handlowcem albo nie wiem, kurierem to pewnie, spoko. Auto to podstawa. Ale do pracy nie jest mi zupełnie potrzebne i w niczym by mi nie pomogło.
3. Nie dojadę autem do pracy. Niestety, ale Nowy Świat jest zamknięty dla zwykłego ruchu ulicznego, więc nie ma opcji żeby dojechać autem prosto pod firmę. Nawet jeśli, jestem wtedy w strefie srogiego bulenia za parkowanie, co oznaczałoby kurewskie wydatki każdego dnia. A tak mam metro zaraz koło biura.
4. Lubię komunikację miejską. Pewnie, że czasami śmierdzi i ludzie to bydło, ale nie lepiej jest jeżdżąc po mieście. Co i raz słyszę „nie mógłbym jeździć autobusem, tam śmierdzi i Ci wszyscy wkurwiający ludzie”. I taka osoba jeździ starym szrotem, w którym jebie gównem, bo nie sprząta własnego auta od roku, a podczas jazdy rzuca kurwami na każdego, kto rzekomo nie umie jeździć. Jaka to jest w takim razie różnica, że będę się wkurwiał prowadząc samochód czy siedząc w metrze?
5. Ubezpieczenie kosztuje, szczególnie teraz. Trochę mi szkoda na to kasy.
6. Paliwo kosztuje. I to w chuj.
7. Samo auto kosztuje. Też w chuj. Niby można kupić samochód po taniości, ale bałbym się kupować używanego grata, w którego potem będę musiał pchać hajs na naprawy, albo który zawiedzie mnie w kwestiach bezpieczeństwa. No way.
8. Wymienianie opon, przeglądy, myjnie, dbanie sranie i strach, że ktoś mi to auto zniszczy albo zajebie. Niepotrzebne stresy jak dla mnie.
9. Ale Dakann, przecież bez auta jesteś w dupie, nigdzie nie pojedziesz, ani na zakupy ani za miasto! I tak i nie. Po zakupy chodzę pieszo albo rowerem. Przynajmniej mam spacer, wezmę wózek z dzieckiem i gotowe. Za miasto? Na wycieczkę? Mam od tego pociągi. Pewnie, że nie wszędzie dojadą, ale do 80% miejsc dojeżdżają bezproblemowo. Na wycieczki nie jeżdżę raczej sam tylko ze znajomymi, więc zabieram się ich autem i dokładam się do paliwa. Proste.
10. Statystyki wypadków niszczą umysł, szczególnie w Polsce. Wiem, że mogę zginąć z każdego innego powodu każdego dnia, ale nie mam zamiaru dokładać sobie procentowych szans, że ktoś we mnie wjedzie, bo poprzedniego dnia zapił dupę albo wciąż jest na bani. Wolę spacer chodnikiem.
I tyle. Mógłbym dodać do tego, że przecież auto ułatwia wszystko i bla bla bla. No niby tak, ale też wiele utrudnia. Po co mi jechać na imprezę, jak mam robić za kierowcę i nawet piwa się nie napiję? Od tego mam taksówki. Dodatkowo strasznie mnie wkurwiają rozmowy o autach. Ten temat epicko mnie jebie, bo auto to dla mnie pojazd mający przetransportować Cię z punktu A do punktu B, nic więcej. Bardziej mnie jara czy ma poduszki powietrzne i zderzak nie zrobiony z plastiku czy chińskiego papieru. A wygląd czy osiągi, to dla mnie takie gówno dodatki. W Warszawie i tak sobie nikt nie poszaleje, chyba że zapierdala Marszałkowską o 3 w nocy i wpierdala się potem w przejście podziemne. Co kto lubi.
Także ja zostaję sobie dalej przy bilecie miesięcznym. Żeby było śmieszniej, umiem prowadzić zarówno auto jak i motor. Ale świadomie z tego nie korzystam. Ale wszystkich i tak boli dupa, że dorosły facet nie zapierdala do roboty starym gratem i nie stoi w korkach xD
Grzegorz Barański

 

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy.

Wgraj plik


Prześlij plik z komputera.
Niniejszym potwierdzasz, że posiadasz wszelkie niezbędne prawa do publikowanych przez Ciebie materiałów. W przypadku gdy dojdzie do złamania przez Ciebie praw osób trzecich lub publikowane materiały będą szkodliwe dla dzieci, zastrzegamy sobie prawo ich usunięcia w każdym momencie.

Zrób zdjęcie


Edytuj wideo


Dodaj komentarz


Zgłoś komenatrz


Czy naprawdę chcesz zgłosić ten komentarz jako nieodpowiedni?


cancelaboheader


cancelabotext


SzukajSubskrybuj kanał


Otrzymujesz powiadomienia o publikacji nowych filmów.Czy na pewno chcesz to usunąć?

Kontrola Chromecast


zaloguj się na urządzeniu mobilnym


Odwiedź