Pierwsza bitwa nad Marną - I wojna światowa - TYDZIEŃ 7

 

Po długotrwałym marszu oddziały niemieckie znalazły się tak blisko Paryża, że broniące miasta siły francuskie były w stanie dojeżdżać na front miejskimi taksówkami. Razem z wojskami Wielkiej Brytanii, Francuzi stoczą w tym tygodniu bitwę nad Marną, która zaważy na losach całej wojny. W tym samym czasie siły Austro-Wegier znajdowały się w odwrocie po katastrofalnej porażce z armią rosyjską, w której ponieśli wielotysięczne straty.

Tylko Historia powstała z połączenia programów „Co za Historia”, „Hardkor History” oraz "Historia Wojny Nieznanej". Jeśli lubisz niecodzienną wiedzę historyczną, chcesz usłyszeć o krwawywch bitwach, poznać brutalną stronę historii, a także usłyszeć o największych dowódcach wojskowych, dobrze trafiłeś.
Tylko Historia
|
2016
|
09:43 Minuty

canvas_persontag

Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy.

Wgraj plik


Prześlij plik z komputera.
Niniejszym potwierdzasz, że posiadasz wszelkie niezbędne prawa do publikowanych przez Ciebie materiałów. W przypadku gdy dojdzie do złamania przez Ciebie praw osób trzecich lub publikowane materiały będą szkodliwe dla dzieci, zastrzegamy sobie prawo ich usunięcia w każdym momencie.

Zrób zdjęcie


Edytuj wideo


Dodaj komentarz


Zgłoś komenatrz


Czy naprawdę chcesz zgłosić ten komentarz jako nieodpowiedni?


cancelaboheader


cancelabotext


SzukajSubskrybuj kanał


Otrzymujesz powiadomienia o publikacji nowych filmów.Czy na pewno chcesz to usunąć?

zaloguj się na urządzeniu mobilnym


Odwiedź